О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Святая наша матушка, Матронушка, Матреша, прошу, очень прошу помолись о нас!!!
Прошу, помолись о нас! Спасибо, Святая матушка, спасибо тебе!!!

ко Господу Вседержителю
Владыко Господи Иисусе Христе Боже мой, иже неизреченнаго ради Твоего человеколюбия на конец веков во плоть оболкийся от Приснодевы Марии, славлю о мне Твое спасительное промышление, раб Твой, Владыко; песнословлю Тя, яко Тебе ради Отца познах; благословлю Тя, Егоже ради и Дух Святый в мир прииде; покланяюся Твоей по плоти Пречистей Матери, таковей страшней тайне послужившей; восхваляю Твоя Ангельская ликостояния, яко воспеватели и служители Твоего величествия; ублажаю Предтечу Иоанна, Тебе крестившаго, Господи; почитаю и провозвестившыя Тя пророки, прославляю апостолы Твоя святыя; торжествую же и мученики, священники же Твоя славлю; покланяюся преподобным Твоим, и вся Твоя праведники пестунствую. Таковаго и толикаго многаго и неизреченнаго лика Божественнаго в молитву привожду Тебе, всещедрому Богу, раб Твой, и сего ради прошу моим согрешением прощения, еже даруй ми всех Твоих ради святых, изряднее же святых Твоих щедрот, яко благословен еси во веки, аминь.
Вложения
Господь Вседержитель на троне.jpg
Господь Вседержитель на троне.jpg (6.97 КБ) 15479 просмотров
Последний раз редактировалось раба Б. Елена 18 янв 2015, 11:12, всего редактировалось 1 раз.
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Икона Божьей Матери Неустанной Помощи, - Царица Небесная, не остави нас!
Вложения
Икона Божьей Матери Неустанной Помощи.jpg
Икона Божьей Матери Неустанной Помощи.jpg (26.73 КБ) 15477 просмотров
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Молитвы блаженной Матроне Анемнясевской

О преславная и достоблженная мати Матроно, житие твое скорби исполнено бе, но взирающе на смирение твое молим тя, угоднице Божия, умоли всещедраго Бога, да низпослет нам, недостойным, милость Свою, паче же утвердит и укрепит ны в несении креста нашего, да отвержемся себе и пойдем по пути спасения за Христом, смиривше выя своя под крепкую руку Божию, принимающе вся, яже от руки Его: вемы, яко Господь един может и падших возставити, и заблуждших возвратити, и соблазнившихся исправити, и грешников праведники соделати. Огради нас, мати Матроно, молитвами твоими от сети лукаваго, да не прельщеннии им возвратимся вспять. Еще молим тя, яко имущую велие дерзновение ко Господу, пролей теплую молитву за ны, недужныя и унылыя, и испроси у Господа коемуждо благопотребная, да подаст Господь и нам, якоже тебе, терпение и благодушие в бедах и скорбных обстояниих, да поживем по воли Его во вся дни живота нашего, зане воистинну вемы, яко весть Отец наш Небесный, ихже требуем, прежде прошения нашего. О, блаженная мати Матроно, многоименитому сонму новомучеников российских причтенная, с ними моли Господа нашего и Спаса Иисуса Христа, да сохранит Церковь Православную от соблазнов, ересей и расколов, да оградит Господь страну нашу от всех наветов видимых и невидимых враг и изимет ю из пучины безбожия: вемы, яко живем ныне токмо ради крове мучеников излиянныя, дарует же и нам Господь ничесоже боятися, верным же быти Ему даже до смерти, и яко мучениколюбцем со мученики возрадоватися во Царствии Небеснем. Ей, мати Матроно, испроси нам у Человеколюбца Господа время покаяния, да не исторгнет ны аки плевелы прежде жатвы, да не во зле погибнем, но да очистит ны от всякия скверны плоти и духа, во еже явитися нам в день судный нескверным и непорочным пред лицем Его, да чистым сердцем, яко истинная чада Божия, радостне воззовем к Нему: не отрини ны Господи, и приими во Царствие Твое, идеже Ты царствуеши со Отцем и Святым Духом во веки веков. Аминь.
Вложения
Святая блаженная Матрона Анемнясевская.jpg
Святая блаженная Матрона Анемнясевская.jpg (39.73 КБ) 15464 просмотра
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Пресвятая Владычица наша Богородица и Приснодева Мария, покрой нас - от всякого зла Честным Твоим Омофором.
Вложения
Матерь Божия.jpg
Матерь Божия.jpg (191.63 КБ) 15696 просмотров
Последний раз редактировалось раба Б. Елена 18 янв 2015, 11:12, всего редактировалось 1 раз.
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Пресвятая Богородица, спаси нас!
Вложения
букет из белых роз Божией Матери.gif
букет из белых роз Божией Матери.gif (29.79 КБ) 15463 просмотра
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Пресвятая Богородица, спаси нас!

Матушка Матронушка, милая Матреша, благодарю, спасибо. Спасибо Господу нашему - за ВСЕ!!!!!!!
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Блаженная Матрона Анемнясевская, моли Бога о нас!

Молюсь ТЕБЕ Святой Блаженной Матроне Анемнясевской:

Тропарь, глас. 8:

Яко зарница небеснаго огня возсия в рязанской стране блаженная старица святая Матрона, ея же память днесь творяще, воспоим Христа Бога, моляще Его даровати нам тоя предстательством в болезнях, бедах и скорбях терпение, и душам нашим велию милость.

Кондак, глас той же:

В немощех силу, в слепоте очи нетленные обрела еси,

пребывающи на одре болезни, всюду яко птица духом носилася еси, младенствующи телом, была еси мати скорбящим и обуреваемым. Тем же чтущих твою память не остави в молитвах, и помози нам избавиться от грехов покаянием, и улучити с тобою Царство Небесное.
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Милая наша Матушка Матронушка - Матреша, попроси простить нам грехи наши, может быть Господь простит нас?, прошу помолись, матушка!
Господи, прости нас, грешных!
БЛАГОДАТЬ ГОНИТ ДЕМОНОВ

А уже позднее прозорливая девица Пелагия Захаровская рассказала подробно тете Насте о случившемся, то есть все ей объяснила о значении этого действия — затяжного наклона. Она сказала так:

— На Троицу и Духов день - под праздник с Неба на землю сходит благодать Святого Духа. Эта Божественная благодать сильно давит на ангелов зла - демонов. И тогда вся вражья сила спускается с небес и начинает искать — куда бы забиться! Все бесы начинают спешно прятаться по нечистым местам — в болота, да овраги - и головы свои опускать в воду, в грязь, в отхожее место, а задницы — в небо тырчком вверх — в знак непокорства Богу!
О ТЯЖКОМ ГРЕХЕ СРАМОТЫ

При беседе с женщинами великая молитвенница земли Рязанской - Полюшка Захаровская - частенько обличала их ложное благочестие, да помогала им бросить эти дурные привычки. Блаженная Поля ругала тех женщин, которые во время молитвы встают на колени, руки - на пол, головы - на руки, а задницы - тырчком!.. и остаются в таком положении!

На Троицу во всех храмах читают три коленопреклоненные молитвы, и сколько же по всей России женщин в это время выставляются тырчком, да срамят подобно бесам и колдунам все святое! Блаженная Пелагия Рязанская предупреждала всех, что молиться подобным образом — это тяжкий пред Богом грех! А ведь священники молчат и "в ус не дуют"... Грех срамоты на Небо будет обнаруживаться в нераскаянных душах на пятнадцатом мытарстве.
- http://monar.ru/index.php?article=downl ... ml&page=36
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Спасибо ТЕБЕ милая Матреша, моли Бога о нас!
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Матушка Матронушка, Матреша милая, прошу ТЕБЯ, помолись о нас Пресвятой Богородице перед Ея иконой, именуемой «Всецарица».
Спасибо милая, дорогая, достоблаженная матушка и молитвенница о душах наших !

Молитвы к Пресвятой Богородице перед Ея иконой, именуемой «Всецарица»
Молитва
О Всеблагая, досточудная Богородице, Пантанасса, Всецарице! Несмь достоин да внидеши под кров мой! Но яко милостиваго Бога любоблагоутробная Мати, рцы слово, да исцелится душа моя и укрепится немощствующее тело мое. Имаши бо державу непобедимую и не изнеможет у Тебе всяк глагол, о Всецарице! Ты за мя упроси. Ты за мя умоли. Да прославляю преславное имя Твое всегда, ныне и в безконечныя веки. Аминь.

Молитва
О Пречистая Богомати, Всецарице! Услыши многоболезненное воздыхание наше пред чудотворною иконою Твоею, из удела Афонскаго в Россию принесенною, призри на чад Твоих, неисцельными недуги страждущих, ко святому образу Твоему с верою припадающих! Якоже птица крилома покрывает птенцы своя, тако и Ты ныне, присно жива сущи, покрый нас многоцелебным Твоим омофором. Терпением и Ослабою явися. Тамо, идеже надежда исчезает, несумненною Надеждою буди. Тамо, идеже лютые скорби превознемогают, Тамо, идеже мрак отчаяния в души вселися, да возсияет неизреченный свет Божества! Малодушных утеши, немощныя укрепи, ожесточенным сердцам умягчение и просвещение даруй. Исцели болящия люди Твоя, о Всемилостивая Царице! Ум и руки врачующих нас благослови, да послужат орудием Всемощнаго Врача Христа Спаса нашего. Яко живей Ти, сущей с нами, молимся пред иконою Твоею, о Владычице! Простри руце Твой, исполненныя исцеления и врачбы, Радосте скорбящих, в печалех Утешение, да чудотворную помощь скоро получив, прославляем Живоначальную Нераздельную Троицу, Отца, Сына, и Святаго Духа во веки веков. Аминь.
Вложения
Икона Божией Матери “Всецарица”.jpg
Икона Божией Матери “Всецарица”.jpg (94.29 КБ) 15412 просмотров
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Милая Матреша, Мати наша, прошу тебя моли Бога о нас грешных!!!

---------------
О́тче нашъ, И́же еси́ на небесѣхъ,
да свѧти́тсѧ и́мѧ Твое́,
да прїи́детъ ца́рствїе Твое́:
да будетъ волѧ Твоѧ, я́ко на небеси́ и на земли́,
хлѣбъ нашъ насу́щный даждь намъ днесь,
и оста́ви намъ до́лги нашѧ,
ѧкоже и мы ѡставлѧемъ должнико́мъ нашымъ,
и не введи́ насъ во искуше́нїе,
но изба́ви насъ от лука́ваго.
ѧко Твое́ есть царство и сила и слава Отца и Сына и Святаго Духа ныне и присно и во вѣки вѣковъ. Аминь.
Вложения
Молитва Господня.gif
Молитва Господня.gif (78.07 КБ) 15400 просмотров
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Матушка, Матреша, Милая с праздником! Моли Бога о нас!

Сегодня - празднование Казанской иконе Божией Матери, установленное в память избавления Москвы и России от поляков в 1612 году.
Царица Небесная, моли Бога о нас! Царица Небесная, спаси нас!
Вложения
Чтимые списки с Казанской иконы Божией Матери.jpg
Чтимые списки с Казанской иконы Божией Матери.jpg (69.11 КБ) 15388 просмотров
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Милая Матреша, прошу молитв твоих, спасибо Вам за помощь, спасибо. Спаси нас Господи.
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

29 июля - память блаженной Матроны Анемнясевской, Исповедницы.
Милая Матреша, моли Бога о нас.
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: О преславная и достоблженная мати Матроно, услышь голос мой

Сообщение раба Б. Елена »

Милая наша Матронушка, Матреша, прошу молитв о защите служителей Русской Православной Церкви, помолись о них ко Господу, пусть враги останутся за воротами.
-------------

Памяти убиенных монахов (Оптина Пустынь. Пасха. 1993) - http://www.youtube.com/watch?v=brogiKv6 ... re=related
Вложения
Памяти убиенных монахов (Оптина Пустынь. Пасха. 1993).jpg
Памяти убиенных монахов (Оптина Пустынь. Пасха. 1993).jpg (22.68 КБ) 15374 просмотра
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
Ответить

Вернуться в «Блаженная Матрона (Анемнясевская) 1864-1936 гг.»