Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

Святая Преподобная Матронушка, моли Бога о нас и всех православных христианах! Святая, блаженная матушка Матронушка, моли Бога о нас грешных и просим твоего заступничества.

Мне вот очень нравятся слова …

Я пришла к Тебе опять, Матрона…

У Святой гробницы, как у трона,
Строю выживания мосты,
Я к Тебе пришла опять, Матрона,
Принесла грехов своих листы.

На листах отмечены все боли,
И судьбы кровавые штрихи
Я Тебя, Матрона, не неволю,
Просто свои выплачу грехи,

Просто буду плакать, утешатся,
Соберу в пригоршню лепестки,
И в иконе золотого глянца,
Спрячу необузданность тоски.

Подарю Тебе свои я бусы,
Положу тихонько в уголке.
Их носила я, поправши вкусы,
Вместо чёток на своей руке.

Припаду губами к Твоей Раке,
И свои печали утолю.
Я глазами красными, как маки
О прозреньи спящих помолю.

Ты незрячих освяти, Матрона.
Я надеюсь, что того дождусь,
Что увижу счастливо-прозрённой,
Я свою возлюбленную Русь.

Автор: Людмила Ларкина
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

"Величание"

Величаем тя,
святая праведная старице Матроно, и чтим святую память твою, ты бо молиши о нас
Христа Бога нашего. Аминь.
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

С Праздником - Святой Троицы!!!


Спасибо Господи Тебе, за этот чудный день.
Святая Блаженная Мати Матрона, спасибо за этот чудный день.
Святая блаженная мати Матроно, моли Бога о нас.
Вложения
Святая блаженная мати Матроно, моли Бога о нас!.jpeg
Святая блаженная мати Матроно, моли Бога о нас!.jpeg (57.35 КБ) 14433 просмотра
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

Здравствуй, дорогая наша, мати Матроно. Матронушка милая очень прошу тебя помоги мне разобраться в своих мыслях и душе. Я верю ему, то сомневаюсь, иногда ревнуюю и это его злит, как научится только радовать близкого мне человека, помоги мне Матронушка. Помоги мне, моя душа трепещет и плачет от того, что творится в уме, Милосердный милостивый Боже, наш возлюбленный Отче, помоги и научи, спасибо Вам за все.

Милосердный милостивый Боже, наш возлюбленный Отче!
Очень прошу помоги р. Никите, пусть все будет так как нужно, прошу помощи твоей, 2010 год очень важен для нас, услышь нас Боже!
Боже, милостив буди мне, грешному! Аминь.
Вложения
О вечный Боже, мы благодарим Тебя за все!.jpg
О вечный Боже, мы благодарим Тебя за все!.jpg (41.9 КБ) 14406 просмотров
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

Милая Мати матроно, молю тебя помолись сегодня о нас!

О блаженная мати Матроно, душею на небеси пред Престолом Божиим предстоящи, телом же на земли почивающи, и данною ти свыше благодатию различныя чудеса источающи. Призри ныне милостивным твоим оком на ны, грешныя, в скорбех, болезнех и греховных искушениих дни своя иждивающия, утеши ны, отчаянныя, исцели недуги наши лютыя, от Бога нам по грехом нашим попущаемыя, избави нас от многих бед и обстояний, умоли Господа нашего Иисуса Христа простити нам вся наша согрешения, беззакония и грехопадения, имиже мы от юности нашея даже до настоящаго дне и часа согрешихом, да твоими молитвами получивше благодать и велию милость, прославим в Троице Единаго Бога, Отца, и Сына, и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков.
Аминь.
Последний раз редактировалось раба Б. Елена 18 янв 2015, 10:08, всего редактировалось 1 раз.
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

Сегодня, в День третьего обретения честной главы Крестителя Господня Иоанна, мы просим Святого Иоанна Предтечи помоги нам сегодня, очень прошу Тебя.

«Крестителю Христов,
обнови души наши покаянием, яко вторым Крещением,
очисти нас, грехами оскверненных,
и понуди внити в Царствие Небесное»
(Молитва Предтече и Крестителю Господню Иоанну)

Молитва Иоанну Предтече

Крестителю Христов, честный Предтече, крайний пророче, первый мучениче, постников и пустынников наставниче, чистоты учителю и ближний друже Христов! Тя молю, и тебе прибегая не отрини мене от твоего заступления, не остави мя падшего многими грехи; обнови душу мою покаянием, яко вторым крещением; очисти мя, грехи оскверненнаго, и понуди внити, иможе ничтоже скверно входит, в Царствие Небесное. Аминь
Вложения
святого Предтечи и Крестителя Господня Иоанна.jpg
святого Предтечи и Крестителя Господня Иоанна.jpg (80.52 КБ) 14401 просмотр
Последний раз редактировалось раба Б. Елена 18 янв 2015, 10:08, всего редактировалось 1 раз.
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

О блаженная мати Матроно, благодарю Тебя за все. Благодарю тебя Матронушка за молитвы твои, за нас грешных молишься неустанно. Благодарю тебя Матронушка за все, за помощь твою, за молитвы твои и всех Святых. Спасибо и приносим благодарение преп. Серафиму, Саровскому чудотворцу. Приносим благодарение преп. Сергию, Радонежскому чудотворцу. Приносим благодарение преп. Серафиму, Вырицкому чудотворцу.
Спасибо за молитвы, помощь Царицы Небесной. Славим и благодарим Господа Бога, Царицу Небесную и всех Святых!
Вложения
Царице Небесной.jpg
Царице Небесной.jpg (47.69 КБ) 14385 просмотров
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

Святая Матронушка, прости меня грешную за все мои грехи вольные и невольные грехи. Прости, пожалуйста, много в чем виновата - ругаюсь, злюсь, когда на душе не спокойно, постоянно волнуюсь (сама все видишь) - часто ищу справедливости, за это не любят знаю, но эта несправедливость "мира" меня злит, например, когда -
специально провоцируют. Сил нет уже плакать.

Господи, прости меня, если я вызвала своим поведением, словами или мыслями, наяву или во сне, сознательно или бессознательно, отрицательную энергию (эмоции) в других людях. Господи, я знаю, что это нехорошо! Прости.
Да будет Воля Твоя, Господи Иисусе Христе Сыне Божий!
Вложения
Прости меня, прошу.jpg
Прости меня, прошу.jpg (3.5 КБ) 14335 просмотров
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

Все Святые, молите Бога о нас! Спасибо Вам, милые Святые. Низкий поклон Вам всем.
Вложения
Все святые, молите Бога о нас.jpg
Все святые, молите Бога о нас.jpg (107.56 КБ) 14335 просмотров
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

12 июля - День Святых апостолов Петра и Павла. Простите, что сегодня не пришла на службу. Молите Бога о нас Святые апостолы Петр и Павел. Низко кланяюсь Вам.
Вложения
Святые апостолы Петр и Павел.jpg
Святые апостолы Петр и Павел.jpg (36.25 КБ) 14334 просмотра
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

Здравствуй, милая мати Матроно, ты знаешь что сегодня праздник Казанской иконы Божией Матери. Милая наша матушка Матронушка, прошу тебя моли Бога о нас. Царица Небесная будь к нам благосклонна и благосклонна к молитвам грешников кающихся. Дай нам здравия, ума, любви, терпения, надежды, помоги в трудную минуту, даруй всем здравие души и тела, помоги всем сродникам. Спасибо Казанской иконе Божией Матери за все, за все.

Радуйся, Царица Небесная, Матерь милосердная, наша жизнь, наша услада, наша надежда, радуйся! К Тебе взываем мы, бедные дети Евы. К Тебе, стеная и плача, возносим мы вздохи наши из долины слез. Будь благосклонной, Заступница наша! Обрати к нам Свой взор и укажи на нас в нищете нашей Иисусу, Благословенному Плоду Чрева Твоего. О добрая, о кроткая, о возлюбленная Дева Мария.
Вложения
праздник почитания Казанской Иконы Божией Матери.jpg
праздник почитания Казанской Иконы Божией Матери.jpg (66.55 КБ) 14312 просмотров
Последний раз редактировалось раба Б. Елена 18 янв 2015, 10:10, всего редактировалось 1 раз.
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

О Пресвятая Госпоже Владычице Богородице! Со страхом, верою и любовию пред честною иконою Твоею припадающе, молим Тя: не отврати лица Твоего от прибегающих к Тебе, умоли, Милосердая Мати, Сына Твоего и Бога нашего, Господа Иисуса Христа, да сохранит мирну страну нашу, Церковь же Свою святую непоколебиму да соблюдет и от неверия, ересей и раскола да избавит. Не имамы бо иныя помощи, не имамы иныя надежды, разве Тебе, Пречистая Дево: Ты еси всесильная христиан Помощница и Заступница. Избави же и всех с верою Тебе молящихся от падений греховных, от навета злых человек, от всяких искушений, скорбей, болезней, бед и от внезапныя смерти; даруй нам дух сокрушения, смирения сердца, чистоту помышлений, исправления греховныя жизни и оставление прегрешений, да вси, благодарне воспевающе величия и милости Твоя, являемыя над нами зде на земли, сподобимся и Небеснаго Царствия и тамо со всеми святыми прославим пречестное и великолепое имя Отца и Сына и Святаго Духа во веки веков. Аминь.
Вложения
Казанской иконы Божией Матери.jpg
Казанской иконы Божией Матери.jpg (94.99 КБ) 14312 просмотров
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу, позволь обратиться -услышь

Сообщение раба Б. Елена »

Милая наша Мати Матроно, прости, что прошу, но так хочется, чтобы было в нашей стране все спокойно.


Молитва всем иконам Божией Матери

О Пресвятая Дево, Матерь Господа Вышняго, Заступнице и покрове всех к Тебе прибегающих! Призри с высоты святыя Твоея на мя грешнаго, припадающего ко пречистому образу Твоему; услыши мою теплую молитву и принеси ю пред возлюбленнаго Сына Твоего, Господа нашего Иисуса Христа; умоли Его, да озарит мрачную душу мою светом Божественныя благодати Своея, да избавит мя от всякия нужды, скорби и болезни, да низпослет мне тихое и мирное житие, здравие телесное и душевное, да умирит страждущее сердце мое и исцелит раны его, да наставит мя на добрая дела, ум мой убо от помышлений суетных да очистит, исполнению же заповедей Своих мя научив, от вечныя муки да избавит и Своего Небеснаго Царствия да не лишит мя. О Пресвятая Богородице! Ты, Всех скорбящих Радосте, услыши и мя скорбнаго; Ты, именуемая Утоление печали, утоли и мою печаль; Ты, Купино Неопалимая, сохрани мир и всех нас от вредоносных огненных стрел врага; Ты, Взыскание погибших, не попусти и мне погибнути в бездне грехов моих. На Тя бо по Бозе вся моя надежда и упование. Буди мне в жизни временней Заступнице и о жизни вечней пред возлюбленным Сыном Твоим, Господем нашим Иисусом Христом, Ходатаица. Тебе же, Пресвятая Мати Божия, Преблагословенная Марие, благоговейно чтити до скончания дней моих. Аминь.
Вложения
Матрона московская.jpg
Матрона московская.jpg (119.12 КБ) 14262 просмотра
Последний раз редактировалось раба Б. Елена 18 янв 2015, 10:14, всего редактировалось 1 раз.
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

Молитва Успению Пресвятой Богородицы

О Пресвятая Богородице Дево, Владычице, вышшая Ангел и Архангел и всея твари честнейшая, ангельское великое удивление, пророческая высокая проповедь, апостольская преславная похвало, святителей изрядное украшение, мучеников крепкое утверждение, иноков спасительное наставление, постников неизнемогающее воздержание, девствующих чистото и славо, матерей тихое веселие, младенцев мудросте и наказание, вдовиц и сирых Кормительнице, нагих одеяние, болящих здравие, пленников избавление, по морю плавающих тишино, обуреваемых небурное пристанище, блуждающих нетрудная Наставнице, путешествующих легкое прохождение, труждающихся благое покоище, в бедах сущих скорая Заступнице, обидимых Покрове и прибежище, ненадеющихся надеяние, требующих Помощнице, печальных присное утешение, ненавидимых любовное смирение, грешников спасение и к Богу присвоение, правоверных всех твердое ограждение, непобедимое поможение и заступление! Тобою нам, Владычице, Невидимый видим бысть, и Тебе мольбу приносим, Госпоже, грешнии раби Твои: О Премилостивая и Пречудная Света умнаго Царице, рождшая Царя Христа, Бога нашего, Живодавца всех, от небесных славимая и от земных хвалимая, ангельский уме, светозарная звездо, святых Пресвятейшая, Владычице всех тварей, Боголепная Девице, Нескверная Невесто, палато Духа Пресвятаго, огненный Престоле Невидимаго Царя, небесный кивоте, носило Слова Божия, огнеобразная колеснице, покоище Живаго Бога, неизреченное составление плоти Христовы, гнездо Орла Небеснаго, Горлице Богогласная, Голубице кроткая, тихая и незлобивая, Мати чадолюбивая, милостей бездно, развергающая тучу гнева Божия, неизмеримая глубино, неизреченная тайно, несведомое чудо, нерукотворенная Церкве Единаго Царя всех век, благоуханное кадило, честная багрянице, Боготканная порфиро, душевный раю, живоноснаго сада отрасле, цвете прекрасный, процветший нам небесное веселие, грозде спасения нашего, чаше Царя Небеснаго, в нейже растворися от Духа Святаго вино неисчерпаемыя благодати, Ходатаице закона, зачало истинныя веры Христовы непоколебимый столпе, мечу ярости Божия на богопротивных, бесов устрашение, во бранех побеждение, христиан всех неложная Хранительнице и мира всего известное спасение! О Всемилостивая Госпоже, Дево Владычице, Богородице, услыши нас, молящихся Тебе, и яви милость Твою на людех Твоих, моли Сына Своего избавитися нам от всякаго зла и сохрани обитель нашу и всяку обитель, и град, и страну верных, и люди, благочестно прибегающия и призывающия имя Твое святое, от всякия напасти, губительства, глада, труса, потопа, огня, меча, нашествия иноплеменников и междоусобныя брани, от веяния болезни и всякаго обстояния: да ни ранами, ни прещением, ни мором, ни всяким гневом Божиим умалятся раби Твои. Но соблюдай и спасай милостию Своею, Госпоже, за ны молящися, и полезное благорастворение воздуха во времени плоднаго приношения нам даруй. Облегчи, возстави и помилуй, Премилостивая Владычице, Богородице препетая, во всякой беде и нужде сущия. Помяни рабы Твоя и не презри слез и воздыхания нашего, и обнови нас благостию Своея милости, да со благодарением утешаемся, обретше Тя Помощницу. Умилосердися, Госпоже Пречистая, на немощныя люди Твоя, Надеждо наша. Разсеянныя собери, заблудшия на путь правый настави, отпадшия от благочестивыя отеческия веры паки возврати, старость поддержи, юныя вразуми, младенцы воспитай и прослави славящия Тя, изряднее же – Церковь Сына Твоего соблюди и сохрани в долготу дний. О Милостивая и Премилостивая Царице Небесе и земли, Богородице Приснодево! Ходатайством Твоим помилуй страну нашу и воинство ея и вся православныя христианы, сохраняющи их под кровом милости Твоея, ризою Твоею честною защити и моли из Тебе воплощшагося без семене Христа, Бога нашего, да препояшет ны свыше силою на вся видимыя и невидимыя враги наша. Спаси же и помилуй, Госпоже, великаго господина и отца нашего Кирилла, святейшего патриарха Московского и всея Руси, преосвященныя митрополиты, архиепископы и епископы православныя, иереи же и диаконы и весь причет церковный, и весь монашеский чин, и вся правоверныя люди, поклоняющияся и молящияся пред честною Твоею иконою. Призри на всех нас призрением милостивнаго Твоего заступления, воздвигни нас из глубины греховныя и просвети очи сердечныя ко зрению спасения, милостива нам буди зде и на Страшнем Суде Сына Твоего о нас умоли, преставльшияся во благочестии от жития сего рабы Твоя в вечней жизни со Ангелы и Архангелы и со всеми святыми причти, да одесную Сына Твоего Бога предстанут, и молитвою Твоею сподоби вся православныя христианы со Христом жити и радости ангельския в Небесных селениих наслаждатися. Ты бо еси, Госпоже, слава Небесных и упование земных, Ты наша Надежда и Заступница всех притекающих к Тебе и Твоея святыя помощи просящих. Ты Молебница наша теплая к Сыну Твоему и Богу нашему. Твоя Матерняя молитва много может на умоление Владыки, и Твоим предстательством ко Престолу благодати Пресвятых и Животворящих Его Тайн приступати дерзаем, аще и недостойнии. Темже всечестный образ Твой и рукою Твоею держимаго Вседержителя видяще на иконе, радуемся, грешнии, со умилением припадающе, и любовию сей целуем, чающе, Госпоже, Твоими святыми Богоприятными молитвами дойти Небесныя безконечныя жизни и непостыдно стати в день судный одесную Сына Твоего и Бога нашего, славяще Его купно со Безначальным Отцем и Пресвятым, Благим, Животворящим и Единосущным Духом, во веки веков. Аминь.
Вложения
Молитва Пресвятой Богородицы.jpg
Молитва Пресвятой Богородицы.jpg (100.34 КБ) 14262 просмотра
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
раба Б. Елена
Сообщения: 418
Зарегистрирован: 24 май 2009, 22:28

Re: Святая Матушка Матронушка, прошу позволь обратиться, услышь

Сообщение раба Б. Елена »

Матушка, наша Матронушка, спасибо тебе за все, милая наша Великая молитвенница.

Благодарим Тебя, Христос Бог наш за все дни земные.
За все, за все Тебя благодарю. Благодарю.
Вложения
Спасибо тебе Господи.jpg
Спасибо тебе Господи.jpg (134.48 КБ) 14192 просмотра
«За все благодарите: ибо такова о вас воля Божия во Христе Иисусе» 1Фес.5:18
Ответить

Вернуться в «Просьбы о помощи к Мати Матроне»