С ПРАЗДНИКОМ - С ВОЗНЕСЕНИЕМ ГОСПОДНИМ!!!

Ответить
Горячева Наталья
Сообщения: 612
Зарегистрирован: 20 мар 2007, 16:31

С ПРАЗДНИКОМ - С ВОЗНЕСЕНИЕМ ГОСПОДНИМ!!!

Сообщение Горячева Наталья »

ГОСПОДИ! ГОСПОДИ! В ДЕНЬ ТВОЕГО ВОЗНЕСЕНИЯ ПРОСТИ И ПОМИЛУЙ НАС ГРЕШНЫХ. ПРОСТИ НАШИ ГРЕХИ. НАПРАВЬ НА СВЕТЛУЮ ДОРОГУ ДОБРА И ЛЮБВИ. НЕ ОСТАВЬ БЕЗ ЗАЩИТЫ ТВОЕЙ В ЭТОМ ЖЕСТОКОМ МИРЕ. ДАЙ ВОЗМОЖНОСТЬ РАБОТАТЬ И НЕ НИЩЕНСТВОВАТЬ. ПОМОГИ В ЛИЧНОЙ ЖИЗНЕ. ИЗБАВЬ ОТ ВОРОВ И ЗЛЫХ ЛЮДЕЙ. ДАЙ ХОТЬ НЕМНОГО СЧАСТЬЯ И СПОКОЙСТВИЯ. ДАЙ ЗДОРОВЬЯ МЛАДЕНЦУ, ПОДДЕРЖИ СТАРУХУ-МАТЬ, ПРОСТИ И ПОМОГИ ДОЧЕРИ, ДАЙ МНЕ СИЛЫ И ЗДОРОВЬЯ, ЧТОБЫ ПОМОГАТЬ МОИМ БЛИЗКИМ. УМОЛЯЮ КОЛЕНОПРЕКЛОНЕННО, ГОСПОДИ, СМИЛУЙСЯ НАД НАМИ ГРЕШНЫМИ!ПРОСТИ И ПОМИЛУЙ, МИЛОСТИВЫЙ ГОСПОДЬ!
СВЯТЫЙ БОЖЕ, СВЯТЫЙ КРЕПКИЙ, СВЯТЫЙ БЕССМЕРТНЫЙ, ПОМИЛУЙ НАС!!!
СВЯТЫЙ БОЖЕ, СВЯТЫЙ КРЕПКИЙ, СВЯТЫЙ БЕССМЕРТНЫЙ, ПОМИЛУЙ НАС!!!
СВЯТЫЙ БОЖЕ, СВЯТЫЙ КРЕПКИЙ, СВЯТЫЙ БЕССМЕРТНЫЙ, ПОМИЛУЙ НАС!!!
Молитва Вознесению Господню

Господи Иисусе Христе, Боже наш, сошедый с Небесных высот спасения нашего ради и напитавый нас духовною радостию во святыя и пресветлыя дни Воскресения Твоего, и паки по совершении земнаго служения Твоего вознесыйся от нас на небо со славою и возседый одесную Бога и Отца! В сей “ясный и всесветлый день Божественнаго на небеса восхождения” Твоего “земля празднует и ликует, радуется и небо Вознесением днесь Творца твари”, человецы славословят непрестанно, зряще заблуждшее и падшее естество свое на рамо Твое, Спасе, вземлемо и на небеса вознесенное, Ангели же веселятся, глаголюще: Кто Сей, пришедый во славе, силен во брани. Сей воистину Царь Славы?! Сподоби и нам немощным, земная еще мудрствующим и плотоугодия, творити непрестающим, восход Твой на небо страшный помышляющи и празднующе, плотская и житейская отложити попечения и со Апостолы Твоими на небо ныне взирати всем сердцем своим и всеми помышленьми своими, поминающе, яко тамо на небеси горе жительство наше есть, здесь же на земли мы точию странники и пришельцы есмы, отшедшия из дома Отча в страну далечу греха. Сего ради усердно просим Тя, преславным Вознесением Твоим, Господи, оживи нашу совесть, еяже нужнейши ничтоже есть в мире, возведи нас из плена сего греховнаго плоти и мира и сотвори нас горняя мудрствовати, а не земная, яко да не ктому себе угождати будем и жити, но Тебе Господу и Богу Нашему служити будем и поработаем, дондеже отрешившеся от уз плоти и прошедши невозбранно воздушныя мытарства, достигнем небесных обителей Твоих, идеже, ставше одесную Величествия Твоего, со Архангелы и Ангелы и всеми святыми прославляти будем Всесвятое Имя Твое со Безначальным Твоим Отцем и Пресвятым и Единосущным и Животворящим Твоим Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.


Тропарь на Вознесение Господне

Тропарь, глас 4
Вознеслся еси во славе, Христе Боже наш, радость сотворивый учеником обетованием Святого Духа, извещенным им бывшим благословением, яко Ты еси Сын Божий, Избавитель мира.

Кондак, глас 6
Еже о нас исполнив смотрение, и яже на земли соединив небесным, вознеслся во славе, Христе Боже наш, никакоже, отлучался, но пребывая неотступный, и вопия любящим Тя: Аз есмь с вами и никтоже на вы.

Величание
Величаем Тя, Живодавче Христе, и почитаем Еже на небеса, с Пречистою Твоею плотию, Божественное Вознесение.
Ответить

Вернуться в «Мои мысли-признания в Любви к другим людям и Господу.»